Bolu Termal Otel
Aradığınız : Termal Otel
Telefon : 0 (374) 628 28 47
E-posta : iletisim@bolutermalotel.com
İnternet Adresi : www.bolutermalotel.com
Adres : Bolu Termal Otel / Karacasu Beldesi
İl : Bolu

Doğal Şifa Kaynağı Termal Suyun Özellikleri:

Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığınca yaptırılan su analizine göre kaynağından 40-42 Derecede çıktığı için hiçbir karışım kullanılmadan hizmetinize sunulan termal suyun içinde: Renksiz, kokusuz,amonyaksız, katyonlardan sodyum, kalsiyum, potasyum, demir, alüminyum iyonları, anyonladan sülfat iyonu,klorür, nitrat, metalik asidi, kalsiyum karbonat içerdiği, pH değerinin 6.27, sıcaklığının 42  C (derece) olduğu saptanmıştır.Su, bu özellikleri ile kalsiyum, sülfat, bikarbonat ve karbondioksitli, florürlü, termal minareli doğal termomineral  özelliğe sahiptir.

M.S. 5. yüzyıldan beri 7 ayrı kaynaktan fışkıran yer altı sıcak suları Bolu Termal Otel’in en büyük özelliklerinden birisidir.1985-87 yılları arasında aslına uygun olarak restore edilmiş ve ilave edilen yapılarla birlikte turistik kaplıca haline dönüştürülmüştür.

Yüzyıllardan beri kullanılan Bolu kaplıcalarından Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde beğeni ile bahsetmiştir.

Doğal kaynaklı ve sondaj çıkışlı olan suyun sıcaklığı 42-44 derece, Ph değeri ise 6,3’tür. Kaplıca suyu, bikarbonatlı (%51,31 milival), sülfatlı (%46,66 milival), kalsiyumlu (%69,34 milival), magnezyumlu (%19,18 milival) karbondioksitli (251,6 mg/lt) ve florürlü (1,9 mg/lt) bir birleşime sahiptir.

Banyo ve içme kürlerine elverişli olan sular, romatizmal hastalıklara, deri, kan dolaşımı ve kalp hastalıklarına, solunum yolu hastalıklarına, kadın hastalıklarına, sindirim sistemi, safra kesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına, kemik ve kireçlenme rahatsızlıklarına, metabolizma ve beslenme bozukluklarına iyi gelmektedir. Kaplıca suları 1767 mg/lt eriyik mineral değerine sahiptir
 

 
Tatil Otelleri, Kış Otelleri, Termal Oteller, Thermal Resorts, Site Haritası, En Uygun Fiyatlı Oteller, Otel Kampanyaları, Otellerle İlgili Bilgiler, Delüks Oteller, Kaplıcalar, Sağlık Turizmi, Spa Masaj Otelleri, Saunalar, Türkiye Oteller, Yurt İçi Oteller, Turizm Siteleri, Resort Oteller, Otel SorguLa, Site Map